Get Adobe Flash player

Bukowiec

Bukowiec koło KarpaczaBukowiec to zaciszna, niewielka miejscowość położona 8 km na północ od Karpacza, usytuowana na pograniczu Karkonoszy i Rudaw Janowickich, o ciekawych walorach krajobrazowych.
Już w XVIII wieku swoja popularność zawdzięczał głównie charakterystycznemu ukształtowaniu terenu. Umiejętnie wykorzystali to, do zaprojektowania parku krajobrazowego, zwani „najbardziej romantyczna para w Karkonoszach” – hrabina i hrabia von Reden, mieszkający w swojej letniej rezydencji – pałacu w Bukowcu.
Centralna częścią projektu były stawy, odbijające szczyty gór, aleje i polany widokowe obsadzone kępami drzew, a także Świątynia Ateny ( zachowana do dzisiaj ) wspierająca się na kolumnach z cudownym widokiem na Śnieżkę. Całość dopełniały oranżeria, latarnia morska, sztuczne ruiny zamku, wieża widokowa i opactwo.
Część tamtejszego krajobrazu pozostała do dzisiaj. Przepiękne plenery, mnogość szlaków i ścieżek turystycznych idealnie sprzyjają turystyce pieszej, rowerowej czy wspinaczce górskiej. Bukowiec do tego rodzaju aktywnej rekreacji jest doskonałą bazą wypadową. Dużym walorem dla tutejszego miejsca jest czyste, górskie powietrze, sprzyjające klimaterapii. Powstają plany odrestaurowania miejscowości, aby na nowo odzyskała swoją świetność.

Polecamy:

Willa Drewniana Różawilla drewniana róża

 

Michalina MichałowiceMichalina Michałowice

 

Rezydencja Patriarezydencja patria


Karkonosze zdjęciakarkonosze zdjęcia z lotu ptaka

Ferie w Górach

ferie w górach, ferie w karkonoszach

Szklarska Poręba Noclegi

Szklarska Poręba Noclegi

Karpacz w Karkonoszach

Karpacz noclegi kwatery pokoje w Karkonoszach

Świeradów Zdrój w Izerach

Świeradów Zdrój w Izerach

Licznik: 415916

Dzisiaj: 236

Online: 2