Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Zwiedzaj Karkonosze razem z nami!

Apartamenty JÓZEFINA

Apartamenty w Szklarskiej Porębie

Dodaj do ulubionych
ul. Szosa Czeska 4, Szklarska Poręba
Cena od 60 zł
502 ...
Wyślij zapytanie
+ 41

O obiekcie

W 1842 r. dochodzi do otwarcia największej i najnowocześniejszej huty szkła w Szklarskie Porębie "Józefina"- dziś "Julia". Prawdopodobnie i w tym samym czasie pozostaje oddany do dyspozycji Hotel Josephinenhutte (dzisiejsza Willa Józefina). Dyrektorem huty Józefina został wybitny technolog hutniczy Franz Pohl. Huta wykonuje różne rodzaje szkła ołowiowego, szkło barwione w masie (rubinowe, alabastrowe, kobaltowe), lustra, szkła szlifowane i rytowane. Była to przez lata jedna z najlepszych hut na świecie. Wyroby szklane pochodzące ze Szklarskie Poręby zasłynęły na świecie, szczególnie od londyńskiej światowej wystawy przemysłowej z 1851 r. Recenzent "Timesa" omawiający wystawę stwierdzał: "Najlepsze i najbardziej interesujące szkła kolorowe z Niemiec to szkła hrabiego Schaffgotscha z Prus. Niektóre z wystawianych eksponatów huty Schaffgotscha są w tym rodzaju produkcji najdoskonalsze na całej wystawie. Cudne malowidła, bardziej miękkie i bardziej naturalne niż malowidła na porcelanie".

Oferujemy

Przykładowy apartament - APARTAMENT  HANNA 

Dwa pokoje - dzienny z aneksem kuchennym i sypialnia. Łazienka z kabiną prysznicową, toaleta. Dzienny pokój z aneksem kuchennym wyposażony w podstawowy  asortyment gospodarstwa domowego:  elektryczną płytę ceramiczną, chłodziarka, komplet naczyń, sztućców, talerzy, filiżanek i kubków dla 4 osób. Czajnik bezprzewodowy, zmywarka do naczyń, stół z krzesłami, kanapa jednoosobowa. Sypialnia posiada łóżko małżeńskie, stoliki nocne, lampki, TV ,  komoda. Szafa w przedpokoju. POŚCIEL

Wyposażenie obiektu

Oferta wyżywienia
Parking na terenie posesji
Restauracja

Wyposażenie pokoi

Łazienka
Aneks kuchenny
Wi-Fi
Lodówka
Zastawa stołowa
Czajnik elektryczny
Ręczniki
Telewizor

Położenie

Zapytaj o dostępność

Firma Akcept Wojciech Deja nie przechowuje Twoich danych, które wypełniłeś w tym formularzu zapytania o dostępność miejsc noclegowych. Przesyłamy je bezpośrednio do obiektu noclegowego w postaci elektronicznej. Twoje dane nie są gromadzone w naszych bazach danych. Na Twoje zapytanie odpowie bezpośrednio obiekt noclegowy.

Ulubione (0)