Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

26 FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Poligon Jelenia Góra, Plac Ratuszowy

"... Zapraszamy do wzięcia udziału w 26 FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY którym jednym z miejsc będzie poligon przy Alei Solidarności w Jeleniej Górze. Jest to teren zmagań Off-Road - owych (rajdów i zlotów pojazdów 4x4) jak i nowo otwartej strzelnicy, na której coraz częściej odbywają się zawody strzeleckie. 

Nie na co dzień każdy ma okazje wziąć do ręki prawdziwy karabin legendę – „AK-47” a nie mówiąc nawet o strzelaniu. Lepszej okazji nie będziecie mieli. Zapraszamy Was na strzelnicę na której każdy będzie mógł poczuć we własnych rękach ciężar karabinu a nawet oddać kilka strzałów, dostępne również będą pistolety i strzelby gładko lufowe. Doświadczeni instruktorzy pomogą i przeszkolą w obsłudze broni palnej tak aby wszystko odbyło się jak najbardziej bezpiecznie

Jazda pojazdami 4x4 – Off-Road – uczestnicy rajdów zlotów i innych imprez Off-Road udostępnią swoje pojazdy (przewiozą) wszystkich chętnych którzy zechcą zobaczy i poczuć na własnej skórze co to jest Off-Road i na czym to polega, dlaczego tyle ludzi uwielbia jazdę w ciężkim terenie. Powozimy Was bo górkach, trawersach, szutrach i po błotku… tak aby nikogo nie wystraszyć czy zrazić. 

Przygotujemy dla Was strzelnicę z broni pneumatycznej (wiatrówki ) dla potrenowania oka i dla zapoznania się z ogólnymi zasadami strzelectwa sportowego, a nóż się okaże że w kimś drzemie dotychczas nie odkryty talent strzelecki. 

Milo nam będzie zaprezentować Wam jak działają i jak się obsługuje markery do gier Paintball – owych będzie można oddać kilka strzałów i na własnej skórze doświadczyć siłę i celność tego urządzenia. Ta forma zabawy może się naprawdę spodobać i okaże się że złapiecie bakcyla i rozegracie kilka „wojen” z przyjaciółmi, dlatego warto zapoznać się z tym tematem. 

W styczniu na mrozie nie ma nic lepszego jak gorąca zupa, dlatego zapraszamy Was na gorącą grochówkę – „dzidówkę” z kuchni polowej.  Jest to tradycyjna grochówka wojskowa podawana na imprezach Off-Road, ta właśnie grochówka z tej właśnie kuchni polej jest już tradycją, więc warto spróbować jak smakuje „survivalowa” zupa uwielbiana przez błotnych topielców. 

Rozpalimy wielkie ognisko będzie można upiec swoje kiełbasy lub spróbować przygotowanych przez nas. Będziemy piekli ziemniaki w ognisku tak jak się to robiło kiedyś, jak jeszcze nikt nie myślał o grillowaniu. Trochę masełka, soli i czarny na zewnątrz a biały w środku ziemniak, takich smaków się nie zapomina, a tak nie wiele trzeba. 

Najważniejsze jest to aby się spotkać w tak szczytnym celu jak zbieranie funduszy w kolejnym FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 
Wszystkie zapowiedziane atrakcje będą dostępne za datek wrzucony do puszek WOŚP noszonych przez wolontariuszy z Jeleniogórskiego Hufca ZHP
Zapraszamy uczestników naszych imprez do pomocy w organizacji, każdy pojazd jest na wagę złota „Seryjny” „Wyczynowy” „Extremowy” „Quad” „RzR” czy inne dziwadło jak również bez pojazdu do pomocy „socjalnej” – zapraszamy.."

Termin i miejsce: 14.01.2018, godz. 10.00 - 15.00 Poligon

Informacje pochodzą ze strony www.jeleniagora.pl

Komentarz:

Dodaj
Ulubione (0)